Kretołap - skuteczny sposób na krety

Krety w okresie jesiennym to zmora niejednego ogrodnika, stąd wielu z nas nieustannie zadaje sobie pytanie "jak pozbyć się kreta?". W naszym poradniku znajdziesz szybki i skuteczny sposób radzenia sobie z tym problemem.

Kretołap - skuteczny sposób na krety

1. Czym jest Kretołap?

Kretołap to pirotechniczna pułapka na kreta, której założenie zajmuje minutę. Wystarczy, że zaktywowana pułapka wraz z petardą zostaną umieszczone przy kretowisku. W momencie zetknięcia się z kretem pułapka zostanie uruchomiona.

2. Jak działa Kretołap?

Działanie Kretołapa oparte jest na charakterystycznym zachowaniu zwierzęcia.

Krok 1

Odsłaniamy dziurę w kretowisku.

Krok 2

Kret w ciągu 24-48 godzin powraca do odsłoniętej dziury, aby zatkać dochodzące z otworu powietrze.

Krok 3

Wypchnięta na powierzchnię ziemia uaktywnia pułapkę.

Krok 4

Efektem końcowym działania Kretołapa jest wybuch petardy zamieszczonej w tunelu.

! Pora roku nie ma istotnego wpływu na działanie pułapki - jeśli kret aktywnie tworzy tunele, zostanie ona zaktywowana.

Najczęstsze pytania

2-3 dni icon

Na ile dni zostawić pułapkę? Zazwyczaj kret poluje w swych tunelach trzy razy na dzień, ale nie pokonuje za każdym razem całej sieci swych tuneli. Dlatego warto pozostawić pułapkę na 2, maksymalnie 3 dni. Następnie należy wybrać inne kretowisko.

info icon

Jak zainstalować urządzenie Kretołap? To proste! Każdy zestaw Kretołapa zawiera: 1 kretołap, 5 petard, 1 tester na baterie, 2 dźwignie i podręcznik dla użytkownika. Kretołap jest produktem wielokrotnego użytku - na rynku dostępne są także uzupełniające komplety petard oraz zestaw naprawczy. Instalacja pułapki jest prosta i zajmuje zaledwie minutę czasu.

Instrukcje zakładania pułapki

arrow big icon pobierz instrukcję
tunel icon

Jak otworzyć tunel do założenia pułapki? W miejscu kretowiska konieczne jest usunięcie kopca ziemi, pod którym widoczny staje się komin - w tym miejscu zakładamy pułapkę. Jeśli dziura jest zapchana, należy ją oczyścić za pomocą palców lub ostrego końca Kretołapa.

download icon

Jak przygotować dziurę do umieszczenia pułapki? Im mniej zmieniona jest dziura, tym urządzenie jest skuteczniejsze. Trzeba uniknąć powiększania jej lub rozdeptania, gdyż kret będzie musiał przepchnąć więcej ziemi w kierunku powierzchni i wybuch będzie mieć o wiele mniejszą siłę rażenia. Trzeba zadbać o to, by dziura była otwarta - w przeciwnym wypadku kret nie przyjdzie jej zatkać.

3. O instalacji Kretołapa w kilku krokach

O instalacji Kretołapa w kilku krokach

4. O kretach i kretowiskach

question icon

Dlaczego kret kopie tunele? Krety poszukują dżdżownic, które stanowią jego główny pokarm. Zjada on ich ponad 500 gramów dziennie, co stanowi połowę jego wagi. W celu ich upolowania kret kopie tunele, które wykorzystuje do przemieszczania się.

kretowiska icon

Ile kretowisk przypada na jednego kreta? Średnia długość tuneli wynosi 250 m na jedno zwierzę. Ich sieć jest poplątana jak ulice miasteczka. Szkody spowodowane przez jednego kreta mogą być znaczne, ponieważ Kret w jednym tunelu może budować do ponad 50 kretowisk w jednym sezonie.

exit icon

Jakich kretowisk unikać? - Należy unikać ostatniego, wykopanego kretowiska, gdyż kret nanosi tam o wiele więcej ziemi, więcej niż ilość wystarczająca do zamknięcia komina kretowiska, może to zmniejszyć skuteczność Kretołapa.

- Unikamy również peryferyjnych kretowisk, tzn. tych, które znajdują się na zewnątrz atakowanej strefy, kret przychodzi do nich o wiele rzadziej i więcej czasu potrwa wyeliminowanie go.

Szkodniki w ogrodzie

W naszych ogrodach musimy się zmagać z wieloma szkodnikami. Zapraszamy się do zapoznania się z naszymi wideo poradnikami, w których znajdziesz skuteczne sposoby walki z najpopularniejszymi szkodnikami.

Autor

Poradnik został napisany przez Eksperta Target, który od wielu lat pomaga czytelnikom rozwiązywać problemy związane z uprawą, pielęgnacją i ochroną roślin.

Miłość do roślin i pasja do ogrodnictwa naszego Eksperta pomaga mu w tworzeniu wartościowych poradników, które szczególnie przydatne są ogrodnikom amatorom oraz posiadaczom ogródków działkowych.

Zapisz się do newslettera i pobierz bezpłatne poradniki!